Všechno o Led Zeppelin

image
Posted On:04.03.2020

všechno o led zeppelin knihaKeď som sa nedávno venoval rôznym knihám o Led Zeppelin, nedá mi nespomenúť jednu z mojich veľmi obľúbených kníh ktorou je práve kniha Všechno o Led Zeppelin. Autorom tejto knihy je Jon Bream. Vydaná bola už v roku 2009 vydavateľstvom Slovart. Je v českom jazyku, to samozrejme neprekáža. Takmer kilo a pol ťažká kniha obsahuje 288 strán plných informácií a fotografií kapely. Jedná sa o skutočne veľmi pekne spracovanú knihu.

Okrem všetkých informácií o kapele tu nájdete aj ukážky plagátov či vstupeniek na koncerty, často krát sú takéto predmety zberateľsky veľmi cenené. Miestne drby na štýl Richarda Colea samozrejme tiež nechýbajú :-). Početné sú aj prepisy interview či vyjadrenia novinárov, kritikov alebo aj groupies na adresu kapely.

Kniha Všechno o Led Zeppelin je asi skutočne všechno čo sa dalo o celej histórií, členoch, albumoch a všetkom inom pozbierať. Navyše to všechno je veľmi exkluzívne zabalené a spracované v tejto knihe v tvrdom obale. Kde inde sa dozviete o tom aké nástroje kapela používala? Kniha Všechno o Led Zeppelin obsahuje tiež informácie a fotografie z posledného koncertu ktorý sa konal v roku 2007 kde si za bicie sadol syn Johna Bonhama Jason. Je to teda veľmi pestrá kniha tak informačne  ako aj graficky za čo dávam autorom palec hore.

Kniha Všechno o Led Zeppelin

Ak by ste chceli niekoho potešiť touto knihou určite tak urobte. Aj keď sa jej cena pohybuje na úrovni cca 30 eur, myslím že stojí za to. Všechno o Led Zeppelin je určite tou knihou ktorá má všetky predpoklady potešiť srdce akéhokoľvek fanúšika dobrej rockovej muziky.

Urobil som pre vás zopár snímkov knihy aby ste mali možnosť do nej aspoň takto virtuálne nahliadnuť.

Leave us a comment