Toto je náš svet – Captain Fantastic

image
Posted On:04.03.2020

toto je náš svet film plagátFilm Captain Fantastic alebo poslovenčený “Toto je náš svet” pochádza z roku 2016.  Takže čerstvá filmová novinka ktorá nedávno obletela kiná a už sa o nej hodne píše. Väčšinou teda v tom pozitívnom. Film rozpráva príbeh jednej rodiny ktorá sa rozhodla opustiť civilizáciu a žiť v prírode, ďaleko od všetkých nástrah kapitalizmu.

Samozrejme život v divočine a “výchova” zanechali na deťoch svoje stopy. Zlom nastáva keď v nemocnici umrie matka tejto živočíšnej famílie a na jej pohreb sa autobusom vypraví celá rodina – počítaj otec Ben (Viggo Mortensen) a 6 detí. Od tejto chvíľe je to stret civilizácií ktorý prináša zaujímavé momenty.

 

Film “Toto je náš svet” je psychologickou drámou v komediálnom šate. Pri tomto snímku ale niekedy neviete na akú strunu presne tvorcovia mieria. A film tým hodne trpí. Postavy sa počas deja málo vyvýjajú a nikto z nich vám akosi neprirastie k srdcu. Ani ten samotný príbeh nie je akosi presvedčivý aj keď sa o to hodne snaží. Celkový dojem teda mohol byť podstatne lepší. V závere filmu už vlastne ani neviete či s Benom a jeho rodinou sympatizujete alebo ich ľutujete. Ani ste sa moc nezasmiali a tiež ste si nepoplakali.

 

Napriek všetkému však sa bavíme o pozerateľnom kúsku. Na piatkový večer sa film “Toto je náš svet” určite hodí ako “oddychovka”. Ak by som mal dať percentá tak za mňa takých 70%.

Leave us a comment