Schody do nebe – Led Zeppelin bez cenzúry

image
Posted On:04.03.2020

 

kniha schody do nebe od Richard Cole Led ZeppelinJe veľmi málo kníh o Led Zeppelin a už vôbec je len za hrsť tých ktoré tak priamo popisujú život kapely na cestách. Richard Cole je bývalý cestovný manažér kapely ktorý sprevádzal Led Zeppelin od ich prvých koncertov až po tie posledné. Zažil všetky výstrelky, ba čo viac často bol ich iniciátorom. V knihe popisuje všetky známe príbehy ktoré, o Led Zeppelin kolovali a uvádza ich na pravú mieru.

Čítanie tejto knihy je veľmi zábavné a pre každého fanúšika by mala byť povinnou literatúrou. Výhodou je ľahká čitateľnosť. Richard Cole píše tak priamo ako chlapík jeho formátu písať vie. Často si nedáva servítku pred ústa a možno prezradí viac pikantností než by sa patrilo. Čo v knihe trochu chýba je popis samotnej tvorby skladieb či nahrávania. Je ale pravdou že Richard Cole sa nahrávaní v štúdiách zúčastňoval len málo. Jeho prvoradou úlohou bolo zabezpečiť hotely, koncerty a všetky náležitosti.

 

Schody do nebe od Richarda Cole je najautentickejšou knihou o Led Zeppelin vôbec. Vyšla v dvoch vydaniach. Druhé vydanie bolo obohatené o obrazovú prílohu fotiek ktoré Richard vyhrabal  z krabice.

Táto kniha nieje nudnou biografiou !!! V tom je plne výnimočná a aj preto je celosvetovo vyhľadávanou. Knihe Schody do nebe je ťažko niečo vytknúť. Možno nie je tak super graficky spracovaná ako ostatné knihy o Led Zeppelin, zato prináša čitateľovi omnoho viac po obsahovej stránke. Prinášam vám niekoľko fotiek knihy. Knihu je stále možné zakúpiť v internetových kníhkupectvách a občas sa objaví aj v našom bazáre.

 

 

Podrobnosti o knihe Schody do nebe

  • Originálny názov: Stairway to Heaven
  • Počet strán: 356 strán
  • Väzba: pevná väzba
  • Rozmer: 150×210 mm
  • Hmotnosť: 570 g
  • Jazyk: český jazyk
  • Rok vydania: 2008

 

Richard Cole - Schody do nebe

 

[ape-gallery 841]

Leave us a comment