Led Zeppelin – všechny koncerty a pak ten pásek

image
Posted On:04.03.2020

 

led zeppelin všechny koncerty a pak ten pásekRok 2011 nám priniesol jednu zaujímavú knižnú publikáciu neveľkých rozmerov. Dave Lewis a Simon Pallett ešte v roku 2005 zostavili zoznam všetkých koncertov Led Zeppelin, informácie o bootlegoch (pirátskych nahrávkach) a rôznych iných zaujímavostí a vydali ich knižne ako malú takmer 400 stranovú brožúrku pod názvom Led Zeppelin – všechny koncerty a pak ten pásek.

 

Je to kniha plná informácií, asi jediná s takou kopou informácií o tejto kapele. Takmer deň po dni sledujú autori koncerty a život Led Zeppelin včetne obrazovej dokumentácie, od vstupeniek na koncerty, cez plagáty, po fotky z koncertov. Nechýbajú prepisy novinových článkov, či interview s členmi kapely. To je fajn lebo sa dozvedáte o rôznych excesoch kapely tak, ako ich zachytili v tej dobe novinári. Dovolím si prepis z knihy…

 

 

30.máj 1973, Inglewood, LA California, The Foorum

Zrušený koncert

 

Správa z tlače :

Jimmy Page si poranil ruku. Ale ako? Stredajší koncert bol odložený do nedele potom, čo si Jimmy Page vyvrtol prst a lekár kapely trval na tom, aby večer nehral. Pre tisíce fanúšikov to bolo dosť nepríjemné, keď tú správu počuli z rádia. Ako si ten prst Page vyvrtol?

Po meste sa o tom šíria neskutočné zvesti, vrátane tej, že muzikanti mali plné ruky práce s hádzaním fliaš a nakoniec i stola z okna ôsmeho poschodia hotela Continental Haytt House do kabrioletu na parkovisku, len tak zo srandy. Pageov prst v tom hral rolu a zvyšok viete….

Takéto historky samozrejme nájdete aj v knihe od cestovného manažéra Richarda Colea ktorý napísal knihu “Schody do nebe“. Tu ich však vidíte zo inej strany. Ak máte záujem o túto skvelú knihu asi vás sklamem, pretože sa už nepredáva. Aspoň som teda nenašiel e-shop kde by ju mali. Kniha Led Zeppelin – všechny koncerty a pak ten pásek sa dá občas kúpiť na rôznych bazároch na webe, tak môžete skúsiť šťastie tam. Prípadne mi napíšte mail, niekedy sami dostane do rúk a keďže už jednu mám, tie ďalšie posúvam ďalej.

 

Leave us a comment