Led Zeppelin – fotografie Neala Prestona

image
Posted On:03.29.2020

 

Led Zeppelin - fotografie Neala Prestona book - knihaKnihu Led Zeppelin – fotografie Neala Prestona by mal mať kdesi doma v polici každý fanúšik Led Zeppelin. Neal Preston si zo svojej záľuby – fotografovania rockových koncertov vypestoval postupne zamestnanie. Prvé koncerty fotografoval už v roku 1970 v Madison Square Garden v New Yorku, vtedy však ešte nepracoval pre kapelu. Prvý krát ho najala spoločnosť Atlantic kde dostal za úlohu fotiť niekoľko turné, a potom sa už pripojil ku kapele ako osobný fotograf. Výhodou bolo, že mal takmer neobmedzený prístup ku kapele čím zdokumentoval aj veľa zo zákulisia.

Niekoľko zaujímavých obrázkov môžete nájsť práve v tejto knihe Led Zeppelin – fotografie Neala Prestona. Samotná kniha vznikla v roku 2008 u nás sa objavila samozrejme o niečo neskôr. Celou publikáciou vás sprevádza krátke interview s Nealom ktorý robila kalifornská DJ Cynthia Fox. Textovo sa nejedná o bohatú knihu. Sú to skôr spomienky Neala k tomu ako sa vlastne k práci fotografa dostal a komentáre k niektorým z fotiek. Kniha víťazí svojim fotografickým materiálom. Fotografie sú skutočne pekné a celostránkové.

Fotografie Neala Prestona

Samotný formát knihy je o niečo väčší než A4. Neal Preston za svoje pôsobenie urobil množstvo dnes už legendárnych fotografií ktoré svojho času obleteli svet. Dnes patria medzi veľmi cenené a vyhľadávané fanúšikmi. Jedná sa hlavne o fotografie Roberta Planta s bielou holubicou v ruke z koncertu v San Franciscu, či fotka Jimmyho Pagea ktorý na jednom koncerte vystúpil v nacistickej vojenskej uniforme. Stalo sa to iba raz a všetky fotky ktoré existujú fotil Neal.

 

Knihu Led Zeppelin – fotografie Neala Prestona určite odporúčam do vašej zbierky. V kníhkupectvách ju ešte stále majú a stojí cca 20 Eur.  Kniha má tvrdý obal a je ozaj veľmi kvalitne spracovaná. Môžete si pozrieť tiež menšiu galériu pod článkom

 

Leave us a comment