Film Marťan

image
Posted On:04.03.2020

Film Marťan v piatok večer nesklame

film marťanV roku 2015 si cestu do filmového sveta prerazil aj Marťan. 134 minútový snímok ktorého režisérom je Ridley Scott. Film Marťan vznikol podľa knižnej predlohy Andyho Waira ktorý vytvoril príbeh ktorého hrdinom je Mark Watney (vo filme Matt Damon).

Mark spolu s ostatnými členmi misie sú na Marse kvôli výskumu planéty. Majú tu svoju základňu a všetko prebieha podľa plánu až do chvíle kedy sa červenou planétou ženie silná búrka. Posádka musí Mars narýchlo opustiť. Marka počas tohto úniku zasiahne nejaká letiaca súčiastka a zmizne z dohľadu ostatných členov misie.

 

film marťan

 

Veliteľka sa ho snaží v silnejúcej búrke nájsť, avšak všetko ukazuje na to, že sa Markovi už nedá pomôcť. Členovia posádky teda opúšťajú Mars s presvedčením, že Mark v tejto búrke zahynul. Marťan Mark však prežije a na Marse ostáva sám.

Tu niekde sa začína záchranná misia ktorá má Marka dostať naspäť na planétu Zem. Nasa musí vymyslieť plán ako Marka z červenej planéty dostať a Mark sa musí postarať o to, aby nezomrel na Marse od hladu.

film marťan

Ridley Scott opäť boduje

Takmer 80 ročný režisér to opäť dokázal. Vo veku keď väčšine ľudí mäkne mozog je Ridley Scott stále Top režisér. Film začína dosť akčne (už spomínanou búrkou) a za celú dobu vás neunudí. Matt Damon sa zhostil svojej úlohy dokonale a verziu cynického stroskotanca mu poľahky zhltnete. Okrem Damona nájdete vo filme ešte niekoľko známejších tvárí, napríklad herečku Jessicu Chastain.

 

Film získal priazeň divákov aj na portáli CSFD kde mu udelili v hlasovaní 82% myslím, že právom. U mňa to nieje zrovna film, ktorý by som si pustil 2 krát, ale musím uznať, že stráviť piatkový večer s filmom Marťan nebol zabitý čas. Nakoniec mám vlastne z toho celého dobrý dojem.

film marťan

 

Kniha aj film Marťan

Tak čo si vybrať? Neviem čo máte radšej. Kniha umožňuje čitateľovi rozvinúť viac fantázie, poskytuje viac detailov, zamyslení. Film vás zas dokáže vniesť silnejšie do deja (hlavne v kine) a umožní vychutnať si rôzne špeciálne efekty či zvuk. Takže výber je určite na každom zvlášť ale nech si už vyberiete čokoľvek sklamaní určite nebudete.

Film Marťan DVD

Trailer k filmu

 

Leave us a comment