Electric Lady – Led Zeppelin revival band

image
Posted On:03.29.2020

Electric Lady – Led Zeppelin revival band

Ak by ste chceli niekedy vidieť Led Zeppelin naživo asi sa vám to už nepodarí. Hlad po dobrej hudbe však stále ostáva a tých ktorí sú ochotní ju poslucháčom dodať sa tiež zopár ešte nájde. A tak v rôznych obmenách sa vynárajú revival bandy rôznych starých kapiel. Led Zeppelin samozrejme nie je výnimkou a ani u nás na Slovensku takýto revival band hrajúci Led Zeppelin nechýba.

 

Ba čo viac zloženie tohto bandu poteší každého mužského diváka a poslucháča. Hlas Roberta Planta totiž v kapele zastupuje Jana Čonková, mladá sexi rocková speváčka ktorá podobne ako Plant hrá na fúkaciu harmoniku. V zostave nájdete bubeníka Júliusa Flimmela, basgitaristu Vladimíra Hrnka a Pageovu gitaru zastupuje Joe Hajšo.

 

www.electriclady.eu/sk/

 

Viac o Electric Lady

Kapela vznikla v lete 2011 a jej hlavnou myšlienkou je tribute najväčšej rockovej skupiny v histórii hudby – Led Zeppelin. Electric Lady však celkom tak nekopíruje samotný štýl Led Zeppelin. Oproti takým The Backwards ktorí sú na nerozoznanie od The Beatles, je Electric Lady omnoho voľnejšou kópiou Led Zeppelin.

Samotný názov kapely skrýva odkaz Hendrixovho albumu Electric Ladyland a nahrávacieho štúdia Electric Lady v New Yorku ktoré založil sám gitarový čarodejník Jimi Hendrix.

 

 

Kapela občas prizve na koncerty Jara Stulrajtera ktorý koncerty obohacuje aj hrou na husle (na videu v sklade Stairway to Heaven) prípadne Igor Beďač občas za bicími vystrieda Júliusa Flimmela.

 

Playlist kapely http://www.electriclady.eu/sk/playlist

 

Joe & Jane

Gitarista Electric Lady Joe Hajšo a speváčka Jana (Jane) vytvorili hudobnú dvojicu Joe & Jane – J&J ktorá sa snaží prezentovať aj vlastnú tvorbu. Tu by som dal rád do pozornosti skladbu Motýľ s textom Kamila Peteraja.

 

https://www.youtube.com/watch?v=j2A10cvHIVQ

 

Viac skladieb od Joe & Jane si môžete vypočuť na Bandzone (http://bandzone.cz/joeandjane) prípadne si tiež môžete zadovážiť vydané CD s názvom Osudy Čiar priamo na stránke

 

http://www.joeandjane.sk/

electric lady joe and jane CD osudy čiar

Leave us a comment